A víš, že je to nafurt?

23:48:00


Nechala jsem se tetovat. Malej obrázek na lopatce, kterej ani neuvidíte, když si vezmu normální tričko s krátkym rukávem. Taky jsem si propíchla nos, dala jsem si tam činku s třímilimetrovejma kuličkama. Tři milimetry. Dovedete si vůbec představit bez pravítka, jak je to velký (nebo spíš malý)? Já jsem si to dřív nedovedla. A dovedete si představit, jaký pozdvižení to způsobilo? :D
Já chápu, že ne každýmu se piercingy a tetování líběj. Fakt že jo. Ale mně se taky nelíbí spousta věcí - krátký vlasy u holek, odrosty na vlasech, sportovní oblečení... A necpu to každýmu na potkání. Když se bavim s někym kdo má džíny, sešmajdaný tenisky a šusťákovou bundu, tak si pomyslím svoje a neřešim to. Když se ale se mnou baví odpůrce tetování a piercingů, v 99 případech ze sta si vyslechnu dobře známou písničku, že to maj jenom kriminálníci, dělám to abych byla zajímavá, vůbec mi to nesluší a moje nejoblíbenější, že bych ,,byla tak hezká holka, kdybych se nenechala propíchnout!"
Aby to nevyznělo blbě, já fakt nemám problém přijmout kritiku. Pokud se někoho zeptám, co si myslí o tom tetování, tak mi nevadí, když mi řekne, že se mu to nelíbí, nebo že se mu nelíbí tetování obecně. Dokáže mě ale nadzvednout, když za mnou v práci přijde kolegyně pro mě odpornýho vzhledu (taková ta typická kuchařka, 40 let, nadváha, odrosty na peroxidovejch vlasech, nenalíčená a neupravená) a s výrazem naprostýho opovržení začne půl hodiny kázat, že tetování maj jenom bejvalý vězni a jak je piercing něco odpornýho.
Kapitola sama pro sebe jsou zaměstnavatelé. Osobně si nemyslim, že by mě v bance člověk s propíchlým nosem obsloužil hůř než člověk bez piercingu, ale chápu, že jsou prostě pozice, kde piercingy a tetování netolerují. Ale baví mě, že i na podřadnejch pracích jim to hrozně vadí. Viz moje nedávná zkušenost, když podle mýho šéfa bylo lepší když jsem chodila mezi lidi s obří náplastí přes nos, než kdybych to nechala tak jak to bylo. Z toho piercingu fakt nebylo skoro nic vidět.
Tetování zatím mám a plánuju na místech, který se daj schovat. Právě protože vim, že by to moh bejt u zaměstnavatelů problém. A zase je to špatně :D. Protože jsem se setkala se stupidním názorem: Proč si to teda necháváš dělat, když to schováváš? Ach jo. Hloupejm lidem prostě nevysvětlíte nic a nemá cenu se s nima hádat, protože jste pro ně prostě pokéravaný kriminálníci a tečka. Pokud se někdy dostanu do vězení, tak mi tam určitě vytetujou fialovou rybu, už to vidim. No nicméně, ano, tetování schovávám, pokud jsem třeba v práci nebo si chci vzít tričko. Pokud chci,aby bylo vidět, vezmu si tílko. Navíc, tetování si člověk dělá hlavně pro sebe. Nebo já to tak vnímám, že tetováním člověk dává najevo co má rád a chce to mít prostě zaznamenaný v kůži. A proto je tetování primárně pro něj a ne pro cizí čumily.
Všem bych vzkázala, aby byli víc tolerantní, ale vim, že to nejde. Člověk k tomu musí dospět. Taky jsem se dřív nechovala zrovna správně a často lidi odsuzovala (byť teda jsem jim ty svoje názory tak okatě necpala). Proto mě překvapuje, že jako netolerantní hovada se projevujou hlavně starší lidi. Asi je to holt tou naší ,,skvělou" českou povahou...

You Might Also Like

0 comments

Popular Posts

Like me on Facebook

Flickr Images