#backintime - Montreux a Vevey, místa, který vás uklidněj

06:04:00


So quiet and peaceful
Tranquil and blissful
There's a kind of magic in the air
What a truly magnificent view
A breathtaking scene
With the dreams of the world
In the palm of your hand

It's all so beautiful
Like a landscape painting in the sky - yeah -
Mountains are zoomin' higher - mm -
Little girls scream an' cry
My world is spinnin' and spinnin' and spinnin'
It's unbelievable
Sends me reeling
Am I dreaming...
Am I dreaming...?
Oooh - it' a bliss.

Kdo v tom poznal Winter's tale od Queenů, tak má u mě velký plus! A kdo ne, tak je to část skladby od Queenů (to snad znají všichni), která je právě o Montreux a která to město podle mě fakt skvěle vystihuje. 
Já byla ve Švýcarsku celkem dvakrát, a to už celkem dávno. POprvé v roce 2007, kdy jsme projeli víceméně celý Švýcarsko (a samozřejmě Montreux jenom projeli, když jsem se na něj těšila nejvíc). Plánuju udělat na Švýcarsko víc článků, ale začnu touhle srdcovkou.
Podle mrakodrapu poznáš Montreux! (ale fakt, ty městečka podél Žnevskýho jezera vypadaj stejně, jediný Montreux má tuhle vysokou budovu)


Začnu cestou. Je to jeden z těch momentů, kdy si řikáte, jak je vlastně život shoda náhod a jak je super, když se to všechno dobře sejde. To je tak, když se seznámíte s klukama, který poslouchaj Queeny. Pak si založej Queen revival, stanou se víceméně slavný (teď už jsou teda hodně slavný :D) a bejvalej osobní asistent Freddie Mercuryho si je pozve na tradiční akci na Freddieho počest do Monteux. Takže objednali celej autobus, dali dohromady rodiče, přítelkyně, kamarády, fanoušky a jeli jsme.

Ubytování nám taky nějak zařizovali oni, už si nepamatuju cenu ani název hotelu. Ale na Švýcarsko to bylo celkem dost levný. Nebylo to sice přímo v centru Montreux, museli jsme šlapat do kopce, no ale zas to vypadalo jako zámeček a  ty panorámata :))

Asi to tu nečte moc kovanejch Queen fans, takže o akci Freddie Mercury Memorial Day se moc zmiňovat nebudu, budu psát hlavně o místech, kde jsme byli. A hlavně fotky, protože ty v případě Švýcarska mluví sami za sebe. Je to (hlavně ta francouzská část, kam Montreux patří) fakt nádherná země. A navíc, pivo a víno se tu smí pít už od 16 let, takže jsem si tu jako šestnáctiletá dala svoje první legální pivo, heč! :)

Vstup do nahrávacích studií Queen :)Casino, taky dost známá součást Montreux.Cedule, která mě fakt pobavila :DA výloha s věcma Queen (tam jsem utratila peněz, jojo... :D)A to je ona! Socha!
Pro pobavení. Šestnáctileté pískle Suzie, kterému se plní životní sen. (ha, moje původní barva vlasů.)Věděli jste, že i Montreux má svůj chodník slávy?Plot z notiček podel Ženevskýho jezera je prostě boží.Pískle, který se schladilo chůzí pod vodotryskem u sochy Freddieho a pózuje u plotu z notiček.Ale Montreux Jazz Festival je fakt známá věc.
No a vzhledem k události tam ,,Freddieů" bylo požehnaně.Druhý den jsme se rozhodli, že se vydáme na plavbu lodí po Ženevskym jezeře. A nebyla bych to já, kdyby se k tomu zase nevázala historka. To je tak, když víte, kde je přístav, odkud odjíždí lodě a ještě si to na informacích necháte potvrdit. Jenže vám jaksi nedojde, že tohle je speciální výletní loď k tomu memorialu, která odjíždí úplně odjinud.... takže od přístavu musíte jako šílenci běžet přes půl města k jinými místu, odkud ta loď odjíždí :D. Ale nakonec jsme to stihli. 

Pískle na lodi.jinej pohled na Montreux :)Ta malinká chatička, to je ta na fotce alba Made in Heaven. Je vidět jenom z jezera, ze silnice nemáte šanci :).

Zpátky na pevnině jsme zahlídli trolejbus a tak jsme do něj nasedli. Měli jsme takovou kartu, jmenovala se Riviera Card, se kterou jsme měli veškerou dopravu zdarma. Respektive jen tu trolejbusovou, jiná tam nejede :). Pak teda ještě vlak, ale ty jsou, pokud si dobře vzpomínám, jenom pro dálkovou dopravu. Kolotoč! (no samozřejmě, že jsme se muselo svézt)To si takhle jdete a v  Ženevskym jezeru je vidlička (a ne, další části příboru nikde nejsou).Pískle a Charlie Chaplin. Nebyl moc vysokej, pokud je ta socha v životní velikosti :D. 


A zpátky v Montreux! Hotel Montreux Palace. Asi nejluxusnější hotel, svýho času tam žil Nabokov a samozřejmě i Queeni :).Těsně před odjezdem, zámek Chillon.Poslední fotka Freddieho :)Alkohol? :DTo si tak sedíte na okraji Ženevskýho jezera... a spláchne vás obrovská vlna :DA asi nejlepší zážitek z cesty domů, kdy zastavíte na benzínce a kompletní Queen si včetně mrtvýho zpěváka jsou koupit něco k jídlu. 


Tak, doufám, že vás to moc nenudilo. Omluvte horší kvalitu fotek, moje šestnáctiletý já nebylo moc šikovný. Snažila jsem se, aby to nebylo celý jenom o Queenech, ale prostě co naplat - Jazz a Queeni, tim Montreux prostě žije. A taky jezerem. A spoustou peněz, protože je to (jako celý Švýcarsko) pekelně drahý. 
Ale co. Pokud vám přijde všechno na nic, hoďte se do klidu, seberte se a odjeďte do Montreux. Sedněte si k Freddieho soše na molo, pusťte si svojí oblíbenou hudbu a jenom se kochejte tou nádhernou scenérií tvořenou Ženevskym jezerem a horama. A občas se štípněte, jestli se vám to všechno jenom nezdá.
Sakra, jak já bych se tam potřebovala aspoň na pár dnů podívat. 

You Might Also Like

0 comments

Popular Posts

Like me on Facebook

Flickr Images