Berlín podruhé

00:49:00


Tak jo, další článek o Berlínu. Pravděpodobně ho rozdělim na více částí, protože by pak byl hrozně dlouhej a nikdo by to nečet :). Pár fotek jste mohli vidět už u mě na instagramu, tak si to dáme ještě tady a bez filtrů :)).
 Jak už jsem psala v předchozím článku, bydleli jsme hned u Checkpoint Charlie, takže naše první kroky vedly přímo tam. Čekala jsem to trochu víc extra, prostě budka uprostřed silnice :). Ale bylo to fajn. Mám dokonce fotku s ,,celníkama". Vypadám tam jak idiot, protože jsem byla fakt vyděšená, když ke mně najednou přišel, vzal mě na ruku a táhnul mě k nim. Ale byla to sranda :). Jenom pozor, za fotky chtějí peníze - ale přijde mi fér, že vám do řeknou předem, takže je na vás, jestli jim něco dáte nebo radši fotku oželíte. Ne jak ty černoši ve Francii, který vám proti vaší vůli na ruce upletou náramek a pak chtěj po vás peníze...Další byl pak židovskej památník. No... já nevim, co si o tom myslet :D. Prostě betonový kvádry položený vedle sebe. Čekala jsem, že to bude mít ponurou atmosféru, ale ne. Jenom haranti si mezi nima hrajou na schovávanou. Škoda. 
Potom směrem k Brandenburger Tor a Reichstagu. Reichstag je asi nejlepší památka v Berlíně vůbec, ale o to někdy příště :). Focení se všema možnejma blbostma, bez toho by to nešlo.,,Legendární" ulice Unter den Linden. V době naší návštěvy jí skoro celou opravovali, takže jsme se nemohli moc kochat její pravou krásou :D. TOuhle ulicí se od Bradenburger Tor můžete vydat a dostanete se tak k ostatním zajímavým památkám (jako třeba muzea, Berliner Dom, Alexanderplatz, Fernsehturm a tak). Další budova, která nás zaujala, se jmenuje Neue Wache. Na začátku 19.století byl postavenej jako památník pro oběti Napoleonskejch válek, později pro padlé vojáky po WWI. Chvilku před koncem WW2 byl rozbombardovanej. Od 60. let minulého století je to památník obětem fašizmu a militarismu. A v současnosti tomu řikaj "Central Memorial of the Federal Republic of Germany for the Victims of War and Tyranny."

Uvnitř je socha ,,Matka s mrtvým synem". Byli jsme tam pozdě odpoledne, takže tam moc lidí nebylo. Což bylo super, protože to mělo fakt ponurou atmosféru. Kašlete na židovskej památník, o tomhle se nikde moc nemluví a přijde mi to mnohem lepší. Lustgarten, asi můj nejoblíbenější Berlínskej park. Vedle Berliner Domu a řeky Spree. Strašně mi to připomíná Paříž. Berliner Dom! Fakt krásnej. byli jsme u něj asi třikrát. Sedět v Lustgarten a koukat na dom... no ježiš, hned bych se tam vrátila.
Fernsehturm je stavba, ze který na kilometry křičí socialismus. Je vidět snad ze všech částí Berlína. Prostě kam se hnete, tam je i Fernsehtur. Aby ne, když je to podle audio guide v Reichstagu nejvyšší věž EU (vtipný, jak záměrně řekli EU, ale ne v Evropě). Ale vysoká je, to jo. Vevnitř je i restaurace a dá se jít až nahoru, ale to jsme vynechali. Je to dost drahý, vstup stojí okolo 20€, pokud nechcete jít brzo ráno nebo naopak pozdě večer.A pak už byl čas se pomalu vracet na hotel. No, na první den jsme toho stihli celkem dost. Zvlášť, když jsme chtěli ušetřit za dopravu a všude chodili pěšky.. :D. Tak jsme šli zpátky čtvrtí Kreuzberg, kde jsme bydleli.


Asi nejkontroverznější roh ulic, kterej existuje :). Schválně, jestli ví někdo proč. 

A to bude pro zatím všechno, ať ten článek neni už moc dlouhej :)

You Might Also Like

0 comments

Popular Posts

Like me on Facebook

Flickr Images