Roadtrip po Polsku #3 - brzké vstávání, sluníčko ve Varšavě a příjezd do Lodže

08:50:00

Vstávání v 4:50 teda fakt nic moc! Ale museli jsme se rychle sbalit, objednat Uber a hurá na letiště. A zpátky do Varšavy.


Důkaz, že to s novou policy přidělování sedadel Ryanaru není tak horké... Check-in na poslední chvíli a měly jsme pro sebe s Luckou celou emergency exit řadu. A bez doplatků! Škoda, že u letu, který trvá asi 40 minut si to člověk ani pořádně nevychutná.


Doletěli jsme bez zpoždění do Varšavy a po lehkých problémech s lístky (jako koho to napadlo dát na letiště jeden, slovy JEDEN automat?!) jsme dojeli k autu (nikdo nám ho neukradl, jupí), hodili si tam věci a poté jsme se vydali do centra. Po nezbytné snídani v kavárně jsme šli ulicí Nowi Swiat směrem ke ,,starému městu". A narozdíl od Gdaňsku nám aspoň svítilo sluníčko.


Plac Zamkovy

Taky jsme samozřejmě nemohli vynechat mojí obsesi a to mořskou pannu. Ač to na fotkách nevypadá, bylo tam hrozně lidí a udělat fotku, na které by nebyla skupina japonských turistů nějakou dobu trvalo. Ale co. Lukáše to čekání na mě s Luckou než si uděláme všechny instagram fotečky, najdeme poštu, koupíme pohledy a tak trochu zmohlo.


Došli jsme až k městským hradbám, kde to Lukáš opět zalomil na nejbližší lavičku a já a Lucka jsme se věnovali focení. Velmi profi focení, samozřejmě (škoda, že se mi rozbil mobil a všechny fotky se mi smazaly. Naštěstí mám ještě ty z foťáku)

Jedna z nejznámějších a must-see památek je kromě Paláce Kulturi i Nauki pomník Varšavského povstání. V době, kdy jsme tam byli my se na prostranství před ním připravovalo podium na nějakou akci, takže jsme si to ani nemohli pořádně vyfotit.


Chtěli jsme jít do Muzea Kopernika, kam jsem měla v plánu jít už při minulé návštěvě s Nasťou a Marcelem, ale bylo tak plno, že neprodávali už vstupenky. Takže jsme tam chtěli jít tentokrát s Luckou a Lukášem. Podle mapy jsme nebyli daleko... i když jsem je upozorňovala, že co podle mapy ve Varšavě vypadá blízko je ve skutečnosti kurevsky daleko, nikdo mě neposlouchal.


Nicméně po nějaké době, nebezpečnému přebíhání čtyřproudové silnice, chození po podchodech i nadchodech, zastavení se v hipster kavárně u Visly konečně došli k muzeu. Ale pozor, nejdřív nezbytné focení s... jo, mořskou pannou.


Nicméně, když jsme došli k muzeu, tak jsme zjistili, že je OPĚT zavřené, protože je tam moc lidí. Dobře, osud mi asi chce naznačit, že se tam prostě nepodívám :D. Takže jsme místo toho šli do univerzitní knihovny. Bylo trochu těžšký najít vchod, protože se zrovna rekontruuje, ale zvládli jsme to. A ty zahrady jsou fakt parádní!


Pomalu jsme už začali být unavení a tak jsme se vydali pomalu zpátky k autu. Ale samozřejmě jsme nemohli vynechat největší památku Varšavy - Palác Kulturi a Nauki. Už jsem ve Varšavě jednou byla, kolem jsem procházela několikrát, ale stejně mě vždycky dostane ta monstróznost. Ať si to poláci nenávidí sebevíc, ta stavba prostě bere dech, ne že ne.


Zatímco Lucka s Lukášem se rozhodli jít nahoru, já nechtěla utrácet (celých asi 15 zlotých!) a místo toho jsem se vydala do blízkých Zlotých Teras. Což je nákupní centrum. Jako... nemůžu za to, že je Polsko tak levná země, žejo...
Pak už jsme se jenom přesunuli k autu a odjeli do Lodže. Což byla celkem chyba v našem plánu, ale to jsme nemohli vědět.

Pokud chcete nějaký detailnější popis co vidět, tak mrkněte na moje starší články:
https://suziezprahy.blogspot.cz/2017/05/do-varsavy-za-27-korun.html

https://suziezprahy.blogspot.cz/2017/05/historicke-centrum-varsavy-komunismus.html

Případně na tipy, kde se najíst:

https://suziezprahy.blogspot.cz/2017/04/kde-se-najist-ve-varsave.html

You Might Also Like

0 comments

Popular Posts

Like me on Facebook

Flickr Images