Vůně pomerančů a jara

04:17:00

Ano, uvědomuju si, že je leden. Jenže to byste museli zažít leden ve Valencii.
Jak už jsem psala několika mým přátelům, během prvních dvou dnů se ve mě vystřídalo snad tisíc emocí. V letadle jsem si pobrečela a po 3 hodinách měla tak strašnou radost, když jsem vylézala z letadla a bylo 17 stupňů. Následovalo zděšení z toho, jak hrozně vypadá objednaný AirBnb. A pak nadšení, že přímo u toho domu hrůzy je pomerančovník. A v celý ulici taky. Jednou jsem tam seděla zrovna v době, když je odstraňovali a ta vůně byla všude.
První dny byli dost hektický. Moc se tu totiž nedá bydlet na koleji (respektive jedny jsou přímo v areálu univerzity, ale jsou fakt šíleně drahý). S hledáním bytu je problém, protože většina je volná až od 1. února a já se chtěla nastěhovat dřív. První cca 3 dny jsem tedy trávila jenom zavřená v pokoji s hledáním, případně na prohlídkách.
Nakonec to díkybohu klaplo a mám pokoj. V úžasný lokalitě (pěšky 15 minut do školy, 25 na pláž a asi 35 do centra). Zatím jsem teda neměla moc možnost potkat spolubydlící, ale snad budou v klidu.
Potkala jsem se už i s několika erasmáky - nějakým záhadným způsobem jsem se ocitla ve skupině, která se domluvila jít na tapas (jak jinak, žejo). Sice jsou strašně chaotický a domluvit s nima cokoliv je peklo, ale jsou docela fajn. Paradoxem je, že v naší skupince je i češka Andrea, se kterou se bavím skoro nejvíc - pokud mě čtete víc, tak víte, že já se moc s krajany nebavím. Ale tady jsme si docela sedly, včera jsme spolu utvořily tým na beer pongu (pojmenovaný Pilsner Urquell :D) a docela se nám dařilo.
Už jsem byla i na pláži a byla to nádhera. Na koupání to samozřejmě nebylo, protože moře je ledový. Ale teplota venku je okolo 25 °C, takže na posezení fajn.
Dneska jsem byla poprvé ve škole - zatím jenom kvůli registraci. Už jenom najít kancelář Relaciones Internacionales byl zážitek. A dokonce měli i otevřeno, i když bylo hrozně brzo (něco okolo desáté dopoledne). Koukali na mě trochu jako na zjevení, co to po nich vůbec chci a proč vůbec potřebuju nějaký podpisy a papíry (Learning Agreement atd - když jsem říkala, že jsem to poslala poštou tak málem spadli ze židle, jakože.. PROČ :D). Každopádně, dali mi nějakej papír. A poslali mě vyzvednout si studentskou kartu, ale na špatný místo. Ptala jsem se, kdy dostanu Buddyho, když jsem se o něj přihlásila. ,,Jo, to jsme ještě nepřidělovali, no" - však času dost, škola začíná AŽ v pondělí :D.
Nakonec ale konec dobrý, všechno dobré, kartu jsem nakonec získala (až na to, že mě přímo na místě fotili - nevyspalá po párty a nenamalovaná, mám fakt tu nejstrašnější fotku :D). Za chvíli jdu do Careffour (nebo jak se to sakra píše) - potřebuju ještě nějaký doplňky do bytu.
Mějte  se krásně a postavte si třeba sněhuláka :D

You Might Also Like

1 comments

Popular Posts

Like me on Facebook

Flickr Images