Sólo cestování #2 - Jak na online seznamování?

07:00:00


Jak jsem už psala v prvním článku na tohle téma, jednou z nevýhod sólo cestování může být občas pocit osamělosti. Jasně, že se můžete seznámit v baru/na ulici/kdekoliv, případně pokud jste vyznavači low cost cestování, tak hostely jsou plné solo cestovatelů, kteří vždycky rádi pokecají.
Jenže, co si budeme nalhávat, v 21. století nás všechny ovládl internet. Free wifi je skoro všude a teď už dokonce nemáme ani roaming po EU, takže můžeme vesele využívat data.

A co používám já?

Tinder
Aplikace, kterou asi netřeba představovat. Samozřejmě, že většina lidí tu hledá sex, ale dají se najít i cestovatelé, kteří si chtějí jen pokecat a strávit příjemně večer. Stačí většinou pár vět a odhadnete, o co protějšku jde a jestli se vaše představy o programu na večer shodují či nikoliv :).

Couchsurfing
Předpokládám, že web většina cestovatelů zná. Ale CF má i aplikaci na mobil, která umí kromě vyhledávání hostitelů funkci Hangouts. Jednoduše napíšete, co byste rádi večer dělali a lidi vám můžou posílat žádosti, pokud mají v plánu to samé. Pokud je přijmete, vytvoří se vám konverzace se všemi, kterým jste potvrdili žádost. A teď už jenom domluvit přesné místo, kde se sejdete a co konkrétně podniknete.
Tohle se mi osvědčilo asi nejvíc. Třeba příjemný večer ve společnosti němce z Berlína, kde jsme si se Valencii v parku dali pivo, pak další a skončili v baru a jedli tapas (oba jsme neuměli španělsky, takže jsme si objednávala náhodně podle toho, jak se nám ta slova líbila). Případně v Barceloně, když jsme se na pláži sešli s francouzskou, dvěmi portugalci, slovákem, který žije v Brně a se španělem. Oproti Tinderu tu máte skoro jistotu, že lidem tady nejde o sex, ale čistě o přátelský pokec v neznámém prostředí (i když výjimky určitě existují).

Facebookové skupiny
Další možnost, jak někoho potkat je na Facebooku. Pokud chcete potkat krajany, existuje snad ke každé zemi skupina s názvem ,,Češi/Slováci v XY". Případně skupina, která sdružuje cestovatele s názvem Cestování, spolucestování, cestovatelská seznamka (ač teda poslední dobou by se to spíš mělo jmenovat ,,Můžu jet do Chorvatska na občanku?", ale to je na jinou diskuzi).
Případně pro holky existuje skupina Girls love travel. Jsou tam tedy převážně američanky, ale pochopitelně tam seženete někoho i z Evropy a dalších kontinentů.

HelloTalk
Tohle je asi nejmíň použitelné na běžné cestování. Hodí se spíš v případě, že hodláte v dané zemi nějaký čas zůstat. Aplikace slouží k výuce jazyků - nastavíte tam, čeho jste rodilý mluvčí a co se chcete naučit a najde vám podle toho lidi, kteří to mají obráceně. Například já jsem rodilý mluvčí češtiny a chci se učit španělsky. Najde mi to většinou španěly a jihoameričany, kteří se přistěhovali do Prahy a chtějí umět česky.

Tak tohle je přehled, co používám. Nejčastěji asi Couchsurfing, přijde mi to pro moje účely nejlepší. Poznávat místní lidi a ostatní cestovatele je fajn, ale je důležité být pořád opatrný a mít na paměti, že ne všichni jsou takoví, jako se zdají být na internetu. Proto se nikdy nescházejte na opuštěných místech, nechoďte rovnou k nikomu domů a podobně. Prostě dodržujte to, co se vám odmala snažila vštěpit máma do hlavy :)

You Might Also Like

1 comments

 1. ahojky zito ..
  ja miluju prahu znam londyn
  a jsem.ztp mtf..:)
  jo mas pravdu ohledem bezpecnosti ..jestli se neco
  zda utikat! !..
  na couchsurfing bych si netroufla..v praze jsem bydlela
  radeji v abex hostel
  cus.anita

  ReplyDelete

Popular Posts

Like me on Facebook

Flickr Images