Ztracená ve Vilniusu

10:03:00Ale naštěstí ne doslova. Jsem právě na svym Turné po Baltu, jak tomu z legrace říkám. Mám totiž kamaráda v Rize. No a někdy v květnu mě do nosu cvrnkly levné letenky s AirBaltic. Takže jsem si udělala výlet Praha-Berlín, z Berlína jsem letěla do Rigy a strávila tam 4 noci. Dneska jsem jela LuxExpressem do Vilniusu a odtud letím zpátky do Prahy. Původně jsem do toho chtěla zakomponovat i Tallin, ale tam zrovna všechny letenky vycházely dost draze.
O Rize asi napíšu samostatný článek. Snad, někdy. Protože je strašně moc věcí, o kterých chci napsat, ale prostě není čas. V létě jsem toho procestovala tolik... což rozhodně není stížnost! No, i když...
Momentálně jsem na cestách od 11. září. Dobře, s jedním dnem stráveným v Praze, ale i tak. Což je fajn. Byla jsem týden na Maltě a teď tady. Jenže ačkoliv mě cestování fakt baví, jsem z toho už trochu unavená.
Už když jsem byla ve čtvrtek v Berlíně, měla jsem nějakou posmutnělou náladu. Ale přemohla jsem se a vyrazila se alespoň podívat k Berliner Dom a Lustgarten, což je asi moje nejoblíbenější část Berlína. A pak už brzo spát a ráno brzo vstávat a jet na letiště.
Čas v Rize jsem si strašně užila. Jak jsem říkala Oskarovi, neměla jsem víceméně žádný očekávání, takže mě to město mohlo jenom pozitivně překvapit - a to se přesně stalo. Riga je nádherná, rozdělená obrovskou řekou Daugavou. Vyšlo nám i počasí, což bylo fakt štěstí, protože jen chvíli před mým příletem a příjezdem dalších kamarádu Tomase a Agnese strašně pršelo a hrozily záplavy.
Navíc Oskars byl naprosto úžasný hostitel. Spala jsem v jeho bytě ve společnosti dvou koček. Měli jsme spoustu legrace, spoustu párty, udělal nám naprosto boží city tour (studuje historii a umění, takže o Rize toho ví fakt dost). Vyzvědnul mě z letiště a dneska mě doprovodil na autobusové nádraží (a já to obrečela, tradičně).
A teď jsem najednou  ve Vilniusu sama. Normálně mi cestování sólo nevadí, kdo čte můj blog, tak naopak ho často preferuju. Musím říct, že se i těším domů, dokonce i na to jak mi začne škola a budu mít zas nějaký pravidelný řád. Od začátku září nepracuju a už mi z toho asi začalo hrabat.
Každopádně, zítra se chci podívat na hrad Trakai, na to se dost těším.

A mimochodem, je to přesně rok, co jsem odjela Belgie. A výlety jako jsou ty do Rigy jsou přesně ten důvod, proč to bylo nejlepší rozhodnutí mýho života! 

You Might Also Like

0 comments

Popular Posts

Like me on Facebook

Flickr Images